top of page

07 May Sal

|

Joint Idea Arnavutköy

Vivi Soryano ile Embodied Parenting: Lisedeki Çocuğunu Geleceğe Hazırla

III.Oturum: Bugünden özlem duyduğum ilişkiye giderken

Registration is Closed
See other events
Vivi Soryano ile Embodied Parenting: Lisedeki Çocuğunu Geleceğe Hazırla
Vivi Soryano ile Embodied Parenting: Lisedeki Çocuğunu Geleceğe Hazırla

Time & Location

07 May 2019 10:30 – 13:30

Joint Idea Arnavutköy, Arnavutköy Mahallesi, Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

About the Event

Lise cağındaki çocuğunuzun eğitimine ve geleceğine yatırım yaparken onlara nasıl rehberlik yapacağınız ile ilgili kafanız karışıyor mu? Günümüz gençlerinin, iş hayatlarında birkaç meslek değiştireceklerini bilmek ve bu mesleklerin pek çoğunun, çocuğunuz üniversite okurken var olmayacağını duymak, sizde kaygı mı uyandırıyor? Bu kaygı, bugünün iş dünyasındaki bilinmezlik arttıkça, daha da tetikleniyor mu? 

Tatmin edici bir yaşama sahip olabilmek için, bireyin gizil gücünü ve kişisel potansiyelini harekete geçirmesi ve gerçekleştirmesi diğer bir tanımla bedenselleştirmesi (embodiment) gerekir. Bu sayede, belirsizliğin çok olduğu bir dünyada, birey içsel motivasyonu ve sezgileri ile yol alabilir. Bu da ancak bireyin bedeni ile temasta olup bedende oluşan devinimlere odaklanarak kazanılan bilinçle mümkün olur. 

Bugün maalesef okullar gibi ebeveynlik kültürümüz de çocukların yaratıcılığının kaynağı olan "özgün değerlerini” tahrip ediyor. Ebeveynlik bir önceki nesilden öğrenildiği için günün ihtiyaçlarına uymuyor. Yenilenmesi gerekiyor. Çağımızdaki hızlı değişimlere ve "kendini var eden geleceğe” genç çocuğunu hazırlamak ve ayak uydurmak isteyen ebeveynler için genç çocuklarına nasıl rehberlik edebilecekleri konusunda Vivi Soryano kendilerini geliştirecekleri beden odaklı içsel yolculuğa çağırıyor.

“Sensorimotor Psychotherapy”, "Core Energetics/Beden Psikoterapisi" , "Gestalt Terapisi" ve “Sanat terapisi” yöntemleri kullanılarak tasarlanmış 3 saatlik deneyimsel bir atölye çalışması ile beden odaklı ebeveynlik kavramını araştıracağız. Ve kendi kariyerimizin tohumlarının atıldığı genç yaşlarımıza ve hayatımızın diğer dönüşüm noktalarına bir yolculuk yapacağız. 

İçimizdeki genç insan ile temas kurarak, bugüne uzanan hayat yolculuğunda ona nelerin rehber olduğunu beraber araştıracağız. Bu sayede genç çocuğunuz ile tınlamanız (resonance) kolaylaşacak. Ve beden odaklı ebeveynliğe bir adım atılmış olacak. 


Share This Event

bottom of page