No upcoming events at the moment

Gelecek Etkinlikler

Geçmiş Etkinlikler

 • PREZANS ODAKLI LİDERLİK:

  KENDİ MERKEZİNDE OLMANIN GÜCÜ

  Yer: Zoom Online Platform

  Prezans odaklı liderlik çalışmamızı ilk kez Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirdik. Bu pilot çalışmada katılımcılar Yönlendirmeli Görselleme gibi Merkezlenme Yöntemlerini deneyimlerdiler ve ardından geri bildirimde bulundular.

  09 Nisan 2020

 • İLİŞKİ ZEKASI

  EŞ İLİŞKİLERİNDE YALNIZLIK

  Yer: Joint Idea Kanyon

  İlişki Zekası Atölye çalışmamızda katılımcılar, ilişkilerinde yalnızlığı nasıl deneyimlediklerini paylaştılar. Yalnızlık ve tek başınalık arasındaki farkları deneyimlediler. Yalnızlık duygusuna somatik olarak eşlik edip, özgün varoluşlarından kaynaklı bilgeliklerini ve iç kaynaklarını nasıl harekete geçebilecekleri ile ilgili çalışmalar yaptılar.

  19 Şubat 2020

 • AGILE LEADERSHIP

  KENDİ MERKEZİNDE OLMANIN GÜCÜ

  Yer: Joint Idea Kanyon

  Agile Leadership atölye çalışmamızı gerçekleştirdik. Katılımcılar, sinir sistemlerinin biyolojisini tanıyarak "Merkezlenme Yöntemi" ile Stres Tolerans Pencerelerini nasıl geliştirebileceklerini öğrendiler. Bedensel farkındalık ve içsel rahatlama stratejileri ile öz kaynaklarınızı harekete geçirerek bireysel liderliklerini nasıl geliştirebileceklerini  deneyimlediler. Kendi merkezlerinde olduklarında nasıl bir bedensel duruş̧ sergiledikleri ile ilgili farkındalık kazanıp, tetiklenme anında kendi merkezlerine dönebilmeleri için bir yol haritası belirleyerek atölye çalışmasını sonlandırdılar.

  4 Şubat 2020

 • EMBODIED PARENTING

  3. OTURUM

  Yer: Joint Idea Arnavutköy

  Embodied Parenting atölye çalışmalarımızı bitirdik. Son oturumumuza, süreç boyunca nelerin değiştiğini paylaşarak başladık. Katılımcılılar iç dünyalarına dönmeye yönelik çalışmalar yaparak, hayatlarını ve etrafındakileri olumlu yönde etkilediklerini anlattılar. Daha tatmin edici bir yaşam için, bir iç kılavuza ihtiyaç duyduklarını ifade ettiler. Katılımcılarımız; gelişimin ancak kodlanmış anne/baba figürlerinden sıyrıldıklarında mümkün olduğunu gördüler. Özgün varoluşlarından kaynaklanan yaratıcılıkları ile içsel anne babayı ortaya koyduklarında, yaşamlarını ve ilişkilerini dönüştürebileceklerinin farkına vararak ayrıldılar.

  11 Aralık 2019

 • EMBODIED PARENTING

  2. OTURUM

  Yer: Joint Idea Arnavutköy

  Embodied Parenting atölye çalışmamızın ikinci oturumunu da gerçekleştirdik. Çemberimize, geçen iki haftada  neler yaşandığını paylaşarak başladık. Katılımcılar  farkındalıklarının, çalışmamızdan önceye nazaran daha da arttığını dile getirdiler. Günlük yaşamlarında tetiklendikleri bir olay yaşadıklarında, kendilerini sakinleştirme evresinde bu farkındalığın çok yardımcı olduğunu anlattılar. Anne olarak kendi özlemlerine ve kendi iç dünyalarına dikkat verdikçe, çocukları ile ilişkilerinin daha akıcı olduğunu paylaştılar. Zira, anne olarak kontrolcü davranışlarının azaldığını fark ettiler. İçsel dünyalarını daha iyi anlayabilmeleri ve kendi içsel potansiyellerini gerçekleştirerek yaşam tatminini geliştirmek niyetiyle son oturumumuzda görüşmek üzere ayrıldık.

  27 Kasım 2019

 • EMBODIED PARENTING

  1. OTURUM

  Yer: Joint Idea Arnavutköy

  Embodied Parenting, 3 oturumluk atölye çalışmamızın ilk oturumunu gerçekleştirdik. Çemberimize, çocuklarımız ile özlem duyulan ilişkinin hayalini kurarak başladık. Ardından, annelerin çocukları ile ilişkilerinde nasıl tetiklendiklerini araştırdık. Ve bu tetiklenme yaşandığında nasıl kendilerini sakinleştirebilecekleri ve sağduyulu yanıtlar verebilecekleri ile ilgili yöntemleri uyguladık. Bu yöntemleri günlük hayatta pratik ettiklerinde, kendilerinde nelerin değiştiğini paylaşmak için 2. oturumda görüşmek üzere ayrıldık.

  13 Kasım 2019

 • EMBODIED PARENTING

  KONU : KEŞİF ATÖLYESİ

  Yer: Joint Idea Arnavutköy

  Evelsi hafta gerçekleştirdiğimiz "Embodied Parenting: Keşif Atölyesi" harika geçti! Genç çocuğuna rehberlik etmek isteyen 6 güzel insanla beraber samimi paylaşımlarla dolu ve annelik üzerine çalıştığımız iki saatlik bu atölyede, kendimizle ilgili bir çok şeyin farkına vardık ve önümüzdeki 3 oturumluk derin çalışma için ön hazırlığımızı tamamladık.  

  23 Ekim 2019

 • EMBODIED PARENTING

  Yer: Joint Idea Arnavutköy

  9 Mayıs "Embodied Parenting" çalıştayımızda çocuğumuzun seçim ve davranışlarının bizde uyandırdığı duyguları keşfettiğimiz interaktif bir çalışma yaptık. Kendi duygularımızı kabul ederek, bu sayede çocuklarımızın seçimlerine nasıl daha anlayışlı olabileceğimizi deneyimledik. Çocuklarımız kendi yollarını bulmaya çalışırken, onları yaptıkları hatalar ve başarısızlıklarda nasıl destekleyebileceğimizi konuştuk. 

  9 Mayıs 2019

 • EMBODIED PARENTING

  Yer: Joint Idea Arnavutköy

  "Embodied Parenting" kavramını birlikte araştırdığımız 30 Nisan çalıştayımız çok keyifli geçti. Deneyimlerimizi paylaştık ve bu ebeveynlik yolculuğunda tek başımıza olmadığımızı öğrendik. Fark ettik ki; çoçuklarımız üzerinde kurduğumuz baskı ile hayatın akışı ile ilerleyen gence destek olacağımıza, kendi bildiğimiz kurallar ve doğrularımızla engel oluyormuşuz. Bu farkındalıkla çocuklarımızın seçtiği yolda, onlara yol gösterici olma yönünde bir adım atmış olduk. Doğru ortamı buldukları vakit çiçek açacaklarına dair inancımızı tazeledik.

  30 Nisan 2019

 • EMBODIED PARENTING

  Yer: Joint Idea Arnavutköy

  Bu 4 oturumluk çalıştay programınının ilk etkinliğinde katılımcılar “Özgün Varoluşları” ile temas kurarak ve ebeveynlikle ilgili yeni davranış şekillerini keşfetmenin ilk adımını attılar. Ebeveyn olarak bu ilişkisel dönüşümün liderliğini ele aldıkça; çocuklarının bağımsızlığının gelişmesine destek olurken, aynı zamanda onun güvende olması için gerekli sınırları koymanın önemini fark ettiler. Aynı şekilde genç çocuklarının kendi ihtiyacına dayalı olarak kendilerine koydukları 

  sınırları yönetebilme yetisi ile tanıştılar.

  19 Mart 2019

 • AGILE LEADERSHIP

  Yer: Joint Idea Kanyon

  Bu çalışmada "yönlendirmeli görselleme" (guided visualization) tekniği ile katılımcılar, gelecekte olmak istedikleri lideri zihinlerinde canlandırarak; kendi özgün var oluşlarınının ifade bulduğu bir zamanı deneyimlediler.

  11 Ocak 2019

 • PUSULAN KENDİNİ VAR EDEN GELECEK

  Yer: Mara Gülerşen Atölye

  2,5 gün süren bu çalışmada “kendini var eden gelecek" üzerine  farklı metodolojiler kullanarak kendimizle çalıştık. Gerçekleştirdiğimiz hazırlık oturumunda ise geçmişte yaşanmış dönüm noktalarımızı ziyaret ederek, “Özgün Var Oluşumuz” ile temas içerisinde, içimizde var olan bilgeliği deneyimledik.

  1 Kasım 2018

 • BEDEN PSIKOTERAPİ

  Yer: Impact Hub Istanbul

  Impact Hub'da gerçekleştirdiğimiz "Beden Psikoterapi" atölye çalışmasında "Eleştiren İç Sesimiz" ile  tanıştık. Beden terapisinin yükleme ve tahliye yöntemini kullanarak (charging and discharging) eleştiren iç sesimizle nasıl çalışacağımız konusunda bir ilk adım attık.

  10 Ekim 2018

 • AGILE LEADERSHIP

  Yer: Endeavor Türkiye Genel Müdürlüğü

  Endeavor Atölye serisinde, "Agile Leadership" üzerine bol paylaşımlı ve çok keyifli bir atölye gerçekleştirdik. Iş dünyasının gündemini uzun bir süredir meşgul eden ve geleceğin liderlerinden beklenen bu "Agile Leadership" nedir diyorsanız ilgili blog yazımı mutlaka okuyun. 

  22 Haziran 2018

 • Beyaz Instagram Simge
 • Facebook - Beyaz Çember
 • White LinkedIn Icon