top of page

09 May Per

|

Joint Idea Arnavutköy

Vivi Soryano ile Embodied Parenting

Genç Çocuğunu Somatik Bilgeliğinle Geleceğe hazırla

Registration is Closed
See other events
Vivi Soryano ile Embodied Parenting
Vivi Soryano ile Embodied Parenting

Time & Location

09 May 2019 19:30 – 21:30

Joint Idea Arnavutköy, Arnavutköy Mahallesi, Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

About the Event

Lise cağındaki çocuğunuzun eğitimine ve geleceğine yatırım yaparken onlara nasıl rehberlik yapacağınız ile ilgili kafanız karışıyor mu? Günümüz gençlerinin, iş hayatlarında birkaç meslek değiştireceklerini bilmek ve bu mesleklerin pek çoğunun, çocuğunuz üniversite okurken var olmayacağını duymak, sizde kaygı mı uyandırıyor? Bu kaygı, bugünün iş dünyasındaki bilinmezlik arttıkça, daha da tetikleniyor mu? Tatmin edici bir yaşama sahip olabilmek için, bireyin gizil gücünü ve kişisel potansiyelini harekete geçirmesi ve gerçekleştirmesi diğer bir tanımla bedenselleştirmesi (embodiment) gerekir. Bu sayede, belirsizliğin çok olduğu bir dünyada, birey içsel motivasyonu ve sezgileri ile yol alabilir. Bu da ancak bireyin bedeni ile temasta olup bedende oluşan devinimlere odaklanarak kazanılan bilinçle mümkün olur. Bugün maalesef okullar gibi ebeveynlik kültürümüz de çocukların yaratıcılığının kaynağı olan "özgün değerlerini” tahrip ediyor. Ebeveynlik bir önceki nesilden öğrenildiği için günün ihtiyaçlarına uymuyor. Yenilenmesi gerekiyor. Çağımızdaki hızlı değişimlere ve "kendini var eden geleceğe” genç çocuğunu hazırlamak ve ayak uydurmak isteyen ebeveynler için genç çocuklarına nasıl rehberlik edebilecekleri konusunda Vivi Soryano kendilerini geliştirebilecekleri beden odaklı içsel yolculuğa davet ediyor. “Sensorimotor Psychotherapy”, "Core Energetics/Beden Psikoterapisi" , "Gestalt Terapisi" ve “Sanat terapisi” yöntemleri kullanılarak tasarlanmış 2 saatlik deneyimsel bu atölye çalışması ile beden odaklı ebeveynlik kavramını araştıracağız.

Farkındalığımızı iç dünyamıza yönelterek, kendi özgün doğamızın gücünü deneyimleyeceğiz. Genç çocuğumuz ile “Öz” kaynaklarımızı harekete geçirerek kurduğumuz ilişkide nelerin farklı olabileceğini araştıracağız.

Genç çocuğumuz ile olan ilişkideki davranış kalıbını “meli”/ “malı” dan “Öz” den “Öz”e etkileşime dönüştürdüğümüzde, ilişki dansının onları nasıl etkileyebileceğini birlikte değerlendireceğiz. Ve “Öz” kaynaklı ebeveynlik (Embodied Parenting) yanı sıra, genç kuşağın geleceğini tasarlanmasına nasıl yardımcı olunabileceği konusunda da kariyer danışmanlığının yöntemlerini gözden geçireceğiz.

Share This Event

bottom of page