top of page

Time is TBD

|

Ferko Signature managed by Assembly

Prezans Odaklı Liderlik: Kendi Merkezinde Olmanın Gücü (Centeredness)

İş dünyasındaki "bilinmezlik"  karşısında, sinir sistemimizde "tehlike" sinyalleri stimüle olur ve sağkalım güdülerimiz devreye girer; reaktif davranırız.  Biyolojimizin tepkisel reaksiyonlarına rağmen "Merkezlenme Yöntemi" ile bireysel liderliğinizi güçlendirmek mümkün. Gelin Birlikte Araştıralım!

Registration is Closed
See other events
Prezans Odaklı Liderlik: Kendi Merkezinde Olmanın Gücü (Centeredness)
Prezans Odaklı Liderlik: Kendi Merkezinde Olmanın Gücü (Centeredness)

Time & Location

Time is TBD

Ferko Signature managed by Assembly, Levent, Büyükdere Cd. No: 175, 34398 Şişli/İstanbul, Turkey

About the Event

‘Kendi Merkezimiz’de olup, bilinmezlik karşısında liderlik yetkinliğimizi ortaya koymak ve özgün potansiyelimizi gerçekleştirmek için stres toleransımızı arttırmamız gerekir. Nöropsikoloji alanında yapılan araştırmalar, bireysel stres toleransının arttırılmasının, kişinin beden farkındalığını geliştirip, bedenindeki duygulanımlara kulak vermesi ve kendini sakinleştirme yetisini devreye sokarak mümkün olduğunu ispatlamıştır.

Bu atölyede, sinir sisteminizin biyolojisini tanıyacak, ‘Merkezlenme Yöntemi’ ile Stres Tolerans Pencerenizi nasıl genişleteceğinizi öğreneceksiniz. Bedensel farkındalık ve içsel rahatlama stratejileri ile öz kaynaklarınızı harekete geçirerek bireysel liderliğinizi nasıl geliştirebileceğinizi deneyimleyeceksiniz.

Bu sayede liderliğinizin güç kaynağı olarak kendi omurganızı- yani iç kaynaklarınızı – seçebilecek, Prezans Odaklı Liderliği nasıl gerçekleştirebileceğinizi fark edeceksiniz. Merkezlenme Yöntemi’ni öğrendiğiniz noktada, bir yandan bir ağaç gibi sağlam köklerle ayaklarınızı yere basarken, diğer yandan bir bambu gibi esnek olup; sağduyulu, proaktif, sezgisel ve çevik aksiyonlar alabileceksiniz.

“Sensorimotor Psychotherapy”, “Sanat Terapisi”, “Core Energetics/Beden Psikoterapisi” ve “Gestalt Terapisi” yöntemleri kullanılarak tasarlanmış̧, 2 saatlik bu deneyimsel atölye çalışmasında katılımcılar kendi merkezinde olmanın gücünü deneyimleyecekler. Zorluk karsısında nasıl tetiklendiklerini fark edecekler. Kendilerini sakinleştirebilecekleri ve ‘Stres Tolerans Penceresi’ni güçlendirecek araçlar edinecekler. Bu sayede merkezinde olmanın gücü ile zorluklarla baş etmeyi deneyimlemiş̧ olacaklar.

Atölye Sonrası Kazanımlar

  • Geçmişte kendi bireysel gücünü deneyimlediği anılara gidip, merkezinde olmanın ne demek olduğunu yeniden keşfedecekler.
  • Kendi merkezlerinde olduklarında nasıl bir bedensel duruş̧ sergiledikleri ile ilgili farkındalık kazanacaklar.
  • Zorlu bir durum karsısında nasıl tetiklendiklerini ve bunun bedenlerinde nasıl bir izdüşümü olduğunu araştıracaklar.
  • Tetiklenme halinden kendi merkezlerine dönebilmek için bir yol haritası deneyimleyecekler.
  • Merkezilerine dönmek için bedenin ne gibi kaynakları olduğunu keşfedecekler.
  • Stres toleranslarını güçlendirmek için nelerin yardımcı olacağı ile ilgili bilgi edinecekler.

Daha fazla bilgi için: “Kendi Merkezinde Olmanın Biyolojisi: Vagal Tonu Geliştirmek” https://www.vivisoryano.com/single-post/2019/10/10/Kendi-Merkezinde-Olman%C4%B1n-Biyolojisi-Vagus-Tonu-Geli%C5%9Ftirmek

Yer: Ferko Signature, Levent Tarih ve Saat: 19.02.2020, Perşembe; 19.00 – 21.00 Kayıt için: admin@emccturkey.org / Aslı İşsever Kayıt ücreti: 160 TL / EMCC TR üyeleri için 80 TL Katılım kontenjan ile sınırlıdır.

Share This Event

bottom of page