top of page

18 Mar Çar

|

Joint Idea

Embodied Parenting : Keşif Atölyesi

“Öz” kaynaklarımızı harekete geçirerek genç çocuğumuz ile kurduğumuz ilişkide nelerin farklı olabileceğini araştıracağımız; “meli”/ “malı” kalıpları “öz” den “öz”e etkileşime dönüştüğünde, ilişki dansının nasıl dönüştüğünü birlikte deneyimleyeceğimiz bir atölye çalışması.

Registration is Closed
See other events
Embodied Parenting : Keşif Atölyesi
Embodied Parenting : Keşif Atölyesi

Time & Location

18 Mar 2020 10:30 – 12:30

Joint Idea, Arnavutköy, Takkeci Sk. No:3-5 A, 34345 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

About the Event

Lise cağındaki çocuğunuzun eğitimine ve geleceğine yatırım yaparken ona nasıl rehberlik yapacağınız ile ilgili kafanız karışıyor mu? Günümüz gençlerinin, iş hayatlarında birkaç meslek değiştireceklerini bilmek ve bu mesleklerin pek çoğunun, çocuğunuz üniversite okurken var olmayacağını duymak, sizde kaygı mı uyandırıyor?

Tatmin edici bir yaşama sahip olabilmek için, bireyin gizil gücünü ve kişisel potansiyelini harekete geçirmesi ve gerçekleştirmesi, diğer bir tanımla bedenselleştirmesi (embodiment) gerekir. Bu sayede, belirsizliğin çok olduğu bir dünyada, birey içsel motivasyonu ve sezgileri ile yol alabilir. Bu da ancak bireyin bedeni ile temasta olup bedende oluşan devinimlere odaklanarak kazanılan bilinçle mümkün olur.

Bugün maalesef okullar gibi ebeveynlik kültürümüz de çocukların yaratıcılığının kaynağı olan "özgünlüğü” tahrip ediyor. Ebeveynlik bir önceki nesilden öğrenildiği için günün ihtiyaçlarına uymuyor. Yenilenmesi gerekiyor.

Hızlı değişen dünyaya ve geleceğin bilinmezliklerine genç çocuğunu hazırlamak ve kendi de ayak uydurmak isteyen ebeveynler, bu keşif atölyesi ile beden odaklı bir içsel yolculuğa çıkarak genç çocuklarına nasıl rehberlik edebileceklerini deneyimleyecekler.

“Sensorimotor Psychotherapy”, "Core Energetics/Beden Psikoterapisi" , "Gestalt Terapisi" ve “Sanat terapisi” yöntemleri kullanılarak tasarlanmış 2 saatlik bu deneyimsel çalışma ile beden odaklı ebeveynlik kavramını araştıracağız.

2 Saat Sonunda Katılımcıların Kazanımları Neler Olacak? 

Farkındalığımızı iç dünyamıza yönelterek, kendi özgün doğamızın gücünü keşfedeceğiz

“Öz” kaynaklarımızı harekete geçirerek genç çocuğumuz ile kurduğumuz ilişkide nelerin farklı olabileceğini araştıracağız

“meli”/ “malı” kalıpları “öz” den “öz”e etkileşime dönüştüğünde, ilişki dansının nasıl dönüştüğünü birlikte deneyimleyeceğiz

Vivi Soryano’nun senelerdir uyguladığı bir kariyer danışmanlığı yöntemi ile genç çocuğunuzun geleceğini tasarlanmasına nasıl yardımcı olabileceğinizi göreceksiniz

Share This Event

bottom of page