top of page

13 Kas Çar

|

Joint Idea

Embodied Parenting - Genç Çocuğunu Somatik Bilgeliğinle Geleceğe Hazırla

Çocuğunuzla ilişkinizde hayal ettiğiniz geleceğe nasıl ulaşacağınız konusunda kendinizle çalışacağınız, çocuğunuz kendi hayal ettiği geleceğe doğru ilerlerken onu nasıl güçlendirebileceğinizi ve ona nasıl destek olabileceğinizi araştıracağınız üç oturumluk bir program.

Registration is Closed
See other events
Embodied Parenting - Genç Çocuğunu Somatik Bilgeliğinle Geleceğe Hazırla
Embodied Parenting - Genç Çocuğunu Somatik Bilgeliğinle Geleceğe Hazırla

Time & Location

13 Kas 2019 10:30 – 13:30

Joint Idea, Arnavutköy, Takkeci Sk. No:3, 34345 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye

About the Event

Oturum Tarihleri & Konular:

I. Oturum: Genç Çocuğum İle Ilişki Dansını Tasarlamak - 13 Kasım Çarşamba, Saat 10:30-13:30

II. Oturum: Dönüşüm Yolculuğu - 27 Kasım Çarşamba, Saat 10:30-13:30

III. Oturum: Kazanımlar ve Yeni Ufuklar - 11 Aralık Çarşamba, Saat 10:30-13:30

Yer: Joint İdea Arnavutköy, Hangar Pax: Bu atölye serisi minimum 12 kişinin kesin kaydı ile açılacaktır. Atölye ücreti 3 oturum içindir.

"Ey özden habersiz gafil! Sen hala kabukla öğünüyorsun." 

Mevlana

Çevremizdeki tüm sistemler ve formatlar değişirken - aile, ilişkiler, kurumsal yapılar vb.- eski kuralların artık geçerli olmadığı bir dünyada, en önemlisi birey olarak kendi "özümüzü" pusula olarak seçebilmemiz ve kendi merkezimizde olmamızdır. Bu hızlı değişim içerisinde var olmaya çalışan çocuğumuza da kendi özünü pusula olarak görebilmesi için ebeveyn olarak ancak özgün varoluşumuzun “bilgeliği"ni kullanarak ve kendi merkezimizde olmanın gücüyle rehber olabiliriz.

Bir ebeveyn; çocuğu ile ilişkisinde “özü" ile temas kurup, evladının da “kendi bireysel potansiyelini” gerçekleşmesine alan tanıdığında “Embodied Parenting”i icra etmiş olur. Kendi özü ile temasta olmanın diğer bir ifade ile "merkezde olmanın" gücü ile yakın ilişkilerinde de ilham kaynağı olur.

Özü ile temas kurabilen birey “kabuğunun” (öğrenilmiş kültürel beklentiler, karakter yapısı, yargıları, kuralları, bedeninde var olan defans yapısı vb.) farkındadır. Bu sayede öğrenilmiş kalıpların kıskacından çıkar, kendi özgün varoluşunu deneyimler ve içsel “bilgeliğini” kullanabilir.

Bu 3 oturumluk atölye programında; Vivi Soryano sizi beden odaklı bir içsel yolculuğa davet ediyor. “Sensorimotor Psychotherapy”, "Core Energetics/Beden Psikoterapisi", "Gestalt Terapisi" ve “Sanat terapisi” yöntemleri kullanılarak tasarlanmış bu 3er saatlik deneyimsel atölye çalışmalarında; “Özgün Varoluşunuz” ile temas kurma ve ebeveynlikle ilgili yeni davranış şekillerini araştırma fırsatınız olacak. Ayrıca kariyer danışmanlığı metodolojisine dayanarak, evladınızın geleceğine şekil vermesi ve kararlar alabilmesi için nasıl rehberlik edebileceğinizi keşfedeceksiniz.

3 Oturum Sonunda Katılımcıların Kazanımları Neler Olacak?

Çocuğunuzla ilişkinizde hayal ettiğiniz geleceğe nasıl ulaşacağınız konusunda kendinizle çalışacaksınız Çocuğunuz kendi hayal ettiği geleceğe doğru ilerlerken onu nasıl güçlendirebileceğinizi keşfedeceksiniz

Çocuğunuzun bağımsızlaşma yolculuğunda (ergenlikten yetişkinliğe geçerken) nasıl ona destek olabileceğinizi araştıracaksınız Tüm bu süreçte kendi özgün varoluşunuzun bilgeliğinden nasıl faydalanabileceğinizi deneyimleyeceksiniz

Share This Event

bottom of page