top of page

04 Nis Paz

|

Zoom Webinar

Embodied Parenting

Registration is Closed
See other events
Embodied Parenting
Embodied Parenting

Time & Location

04 Nis 2021 17:00 – 19:00

Zoom Webinar

Guests

About the Event

· Sistem ve dinamiklerin başkalaştığı eski kuralların artık geçerli olmadığı bir dünyada, çocuğunuzu nasıl geliştireceğiniz ile ilgili soru işaretleriniz var mı?

· Değişim ve adaptasyon çağında ''öğrenilmiş ebeveynlik kültürünün'' günün ihtiyaçlarını karşılamadığını hissediyor musunuz?

· Ergenlik çağındaki çocuğunuzun eğitimine ve geleceğine yatırım yaparken onlara nasıl rehberlik yapacağınız ile ilgili kafanız karışıyor mu?

İnsan olmaya dair gerçeklerin köklü değişikliklere uğradığı zamanlarda yaşıyoruz. Geçmişte ''bize öğretilen ebeveynlik modelinin'' çağa uygunluğu ile ilgili pek çok soru işareti uyanıyor...

4 Nisan Pazar, yeni bir ebeveynlik anlayışı olan ''Embodied Parenting'', Türkçe'de denk düşen hali ile ''Özoluşumdan güç alarak bedenselleşmiş Ebeveynlik'' atölyemizde tam da bu sorulara yanıt veriyor olacağız.

Çocuğun özgün değerlerini destekleyen Embodied Parent kimdir?

- Ebeveyn şefkat ve otorite potansiyelinin farkında olan,

- İçgüdüsel duygulanımlarını, zihin ve bedeni hizalayabilen,

- Bütünsel bir duruş ve davranış sergileyebilen,

- ''Özoluşumundan aldığı güç ile ebeveynliğini bedenselleştirendir.''

Deneyimsel atölye çalışmamızda sanatın iyileştirici gücünü kullanarak iç dünyanızı resim ve yazı ile ifade edebilmeniz için sizlerden yanınızda kağıt ve renkli boya kalemi bulundurmanızı rica ediyoruz. (“Sensorimotor Psikoterapisi”, "Beden Psikoterapisi", "Gestalt Terapisi" ve “Sanat Terapisi” yöntemleri kullanılarak tasarlanmıştır. )

Katılımcılarla "Embodied Parenting" kavramını araştıracağımız atölye çalışmamızda:

· Farkındalığımızı iç dünyamıza yönelterek çocuğumuz ile “öz kaynaklarımızı'' harekete geçirerek kurduğumuz ilişkide nelerin farklı olabileceğini konuşacak,

· Çocuğumuz ile olan ilişkideki davranış kalıbını “meli”/ “malı” dan “Öz” den “Öz”e etkileşime dönüştürdüğümüzde, ilişki dansının onları nasıl etkileyebileceğini birlikte değerlendirecek,

· Özgün varoluşunuzun bilgeliğini harekete geçirdiğinizde, çocuğunuza nasıl öğrenilmiş ebeveynlik kalıplarının ötesinde rehberlik edebileceğinizi göreceksiniz.

4 Nisan Pazar günü Zoom üzerinden interaktif olarak gerçekleştireceğimiz ''Embodied Parenting'' atölye çalışmamız ücretsizdir.

Share This Event

bottom of page